Asus x550e Notebook Bataryası İzmir

Asus dizüstü bilgisayar, asus x551 notebook bataryası izmir Asus cep telefonları gibi cihazlarımızda Lityum-iyon pil kullanılır.  Batarya, bilgisayarın alt tarafında bulunur ve dizüstü bilgisayarlarımızın en önemli kulanım kolaylığını sağlayan kablosuz özelliğini taşımasını sağlar. Asus Batarya Servisi, tüm Asus bilgisayarlara uyum her çeşit batarya modelini satışa sunmakta; aynı zamanda bozulan batarya onarımı sağlamaktadır.

Batarya ömrünü uzatabilmeniz için bazı faktörlere dikkat etmenizde fayda vardır. Öncelikle bataryanın altında bulunan model numarası ile bilgisayarınki aynı olmalıdır. Uygun olmayan batarya kullanımı hem bataryanıza hem de bilgisayarınıza zarar verecektir. Aynı zamanda bataryasız veya bozuk batarya ile notebookunuzu çalıştırmak da zararlıdır.

Bataryaya haftada en az bir kere şarj-deşarj işlemi yapılmalıdır. Yeni aldığınız bataryayı ise, Asus Notebook unuza taktıktan sonra 10-12 saat şarj etmelisiniz. Batarya dolduktan sonra şarj yüzdesini % 5 e getirip tekrar %100 olana kadar şarj etmelisiniz. Bu işlem başlangıç aşamasında şarj ömrünü uzatacaktır.

Google’da en çok aranan batarya modelleri

Asus A450E47JF-SL   Notebook Bataryası
Asus A450J   Notebook Bataryası
Asus A450JF   Notebook Bataryası
Asus D451V   Notebook Bataryası
Asus K550D   Notebook Bataryası
Asus K550DP   Notebook Bataryası
Asus K550E   Notebook Bataryası
Asus X450J   Notebook Bataryası
Asus X450JF   Notebook Bataryası
Asus X450JF-0033D4700HQ   Notebook Bataryası
Asus A41-X550E   Notebook Bataryası

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir